به گزارش اکوپویا از اهواز، حجت‌الاسلام  عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار با سفیران صالحین درخصوص طرح شجره طیبه صالحین اظهار داشت: باتوجه به اینکه اصل بنیانگذاری صالحین  خدای سبحان است آیه معروف105 سوره انبیا کلیت هدف صالحین را تصدیق می‌کند و آیه82  سوره یس صالحان را مدیران آینده نظام مهدوی عنوان می‌کند.

وی افزود: این نکته خیلی مهم است آنچه به صالحین ضربه میزند این است که افرادی که در این مجموعه هستند باید از خدا واهمه و دغدغه داشته باشند،  آیه110 سوره توبه برای مربیان این طرح است که آنها باید از همه چیز خود حتی آبرویش  بگذارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین  با بیان اینکه آنچه به صالحین ضربه میزند در آیه 96 سوره نحل اشاره شده است که آن شخص مربی قرآنی نباشد، گفت:  هیچ شخص عزیز و آبرومندی حق را رها نکرد مگر به ذلت کشیده شد و هیچ آدم ضعیفی از حق دفاع نکرد مگرآنکه خدا آن را باعزت کرد.

توجه به افراد الگو و شاخص در صالحین و معرفی آنها به مردم ازجمله موارد تاکیدی آیت الله عابدینی بود.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام تلخابی نماینده استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت:صالحین مساله بسیار مهمی است، ترویج  ارزش‌های اسلامی و تبیین اهداف انقلاب و نظام اسلامی در این سلسله جلسات صالحین انجام می‌شود.

وی افزود: حلقه صالحین طرح بسیار موفقی است و به نظر بنده  باید خیلی بیشتر توسعه پیدا کند تا نتیجه مطلوب تری از آن ببینیم.

نماینده استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری  گفت: روشنگری، تبیین و آگاهی یافتن عموم مردم از برنامه‌های مهم حلقه‌های صالحین  بوده و این تبیین برای مردم خیلی موثر استبه عنوان مثال  خیلی از مردم از ویژگی های زندگی ساده مقام معظم رهبری اطلاع ندارند و جوسازی‌ها در فضای مجازی سبب می‌شود که این مساله برای خیلی از مردم برعکس جلوه کند.

وی افزود: گاهی  ما افرادی که ظرفیت جذب دارند را طرد می‌کنیم  بنابراین در رفتارهایمان باید طوری عمل کنیم  که سبب طرد نشویم که این برنامه ریزی دقیقی می‌طلبد.

‌تلخابی با بیان اینکه گاهی با رفتارهایمان سبب طرد خودی‌ها می‌شویم، گفت: رویکرد ما باید خیلی دقیق و ظریف باشد تا در جذب عموم دچار مشکل نشویم.

وی افزود: هرچه سرگروه ها قوی ترباشند تاثیر ما در حلقه‌ها بیشتر است به عنوان مثال سرگروه حلقه بایستی شخص فرهنگی آن محله باشد.

انتهای پیام/ش