به گزارش اکوپویا از اهواز، حسین مظفر در دیدار با سفیران صالحین با موضوع گفتمان سازی طرح صالحین اظهار داشت:  زمانی که وزیر آموزش و پرورش بودم به دنبال برگزاری چنین طرح و برنامه‌های تربیتی بودیم که متاسفانه نشد.

وی با بیان اینکه  برنامه صالحین  به دنبال تربیت نیروی انسانی موفق بوده و خدمت بزرگی برای نظام است، گفت: زیر‌ساخت همه سازندگی‌ها ساختن انسان است، کشورهای دیگر به این اصل رسیده‌اند که باید انسان کارآمد تربیت کنند و به همین منظور به آموزش و پرورش بسیار اهمیت می‌دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: کار بسیار خوبی است نیرویی که تربیت می‌کنید برای نظام  موثر باشد در واقع بسیج  باید بسیجی دانا و بصیری را تربیت کند.

وی با بیان اینکه صالحین باید پیوند عمیقی با آموزش و پرورش داشته باشد، افزود: پیوند با مسجد برای ارتقا روحیه معنوی و مصونیت بچه‌ها کار بسیار اساسی است در واقع پیوند مسجد و مدرسه با بسیج را اگر بتوان هدفمند و به صورت تقسیم موضوعی دنبال کرد می‌توان انسانی با ابعاد مختلف تربیت کرد که دیندار ،دردمند مردم و مجاهد باشد.

مظفر گفت: باید بچه‌هایی را تربیت کنیم که بتوان در هرشرایطی الگو باشند، صالحین یک کار اساسی بر عهده دارد و از این ظرفیت مقدس باید استفاده کنیم.

انتهای پیام/