به گزارش اکوپویا از فلاورجان، سرهنگ پاسدار علی فتحیان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره برگزاری اختتامیه کنگره ملی شهدای خط شکن شهرستان فلاورجان اظهار داشت: این شهرستان یکی از شهرستان‌های پیشگام در عرصه دفاع مقدس است که بیش از یک هزار و 425 شهید خط شکن را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی افزود: شهرستان فلاورجان یکی از شهرستان‌های فعال و به‌نام در عرصه جهاد و شهادت به شمار می‌رود و شجاعت و ایثار رزمندگان آن به گونه‌ای است که نام شهرستان شهدای خط شکن، زیبنده آنان است.

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فلاورجان بیان کرد: در عملیات خیبر 1362، 146 شهید این شهرستان در یک روز، بر دستان مردم این شهرستان تشییع شد و  به همین دلیل روز 5 اسفندماه به عنوان روز حماسه و ایثار شهرستان فلاورجان نام گذاری شده است.

وی با اشاره به جلوه‌های ویژه این عملیات گفت: در این عملیات و در یک شب، سه برادر از شهرستان فلاورجان، به شهادت رسیدند که یکی از آنان سردار شهید کریمی است که خداوند صبر بزرگی به خانواده آنان داده است.

فتحیان با بیان اینکه فعالیت‌های کنگره شهدای خط شکن شهرستان فلاورجان از سال 1393 آغاز شده است، عنوان کرد: برنامه‌های کنگره شهدای خط شکن با هدف جمع آوری آثار شهدا و تولید آثار هنری ماندگار و اجرای برنامه‌های فاخر فرهنگی  برای ترویج فرهنگ شهدا  و معرفی آنان و هویت بخشی به نسل جوان اجرایی شده است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های شاخص کنگره ملی شهدای خط شکن فلاورجان در ابتدای آذرماه امسال بیان کرد: اختتامیه کنگره شهدای خط شکن همزمان 5 اسفند با روز حماسه و ایثار شهرستان، در مجموعه شهدای خط شکن این شهرستان با حضور مقامات کشوری و لشکر و اجرای برنامه‌های ویژه برگزار می‌شود.

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فلاورجان با بیان اینکه 20 عنوان کتاب به مرحله چاپ رسیده است، تصریح کرد: بیش از 80 درصد آثار شهدا و بیش از 60 درصد خاطرات رزمندگان تا کنون جمع آوری شده است و که این اقدامات ادامه دارد، همچنین 200 عنوان فاخر فرهنگی تا کنون اجرا شده است.  

وی با اشاره به همراهی مردم و مسئولان در ساخت مجموعه شهدای خط شکن فلاورجان گفت: این مجموعه در فضای 6 هزار متری با همت مردم و خیران و در سالی که مشکلات اقتصادی وجود داشت، ساخته شد، این مجموعه ترکیبی از یک سالن همایش 3 هزار متری، یک سالن نمایش فیلم یک هزار متری و محموعه اداری است.

فتحیان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مردم فلاورجان مانند مردم مرکز استان، در مراسم تشییع 2 شهید این حادثه در این شهرستان سنگ تمام گذاشتند و حضور با شکوهی در این مراسم داشتند.

انتهای پیام/ن