به گزارش اکوپویا از اهواز، رسول جلیلی در دیدار با سفیران صالحین با موضوع گفتمان سازی طرح صالحین اظهار داشت: صالح در حلقه صالحین باید یک شهروند ارزشی عمیق اجتماعی با ویژگی زیاد تولید کن و کم مصرف باشد.

وی افزود: وظیفه اول شما تقویت بنیه‌های دینی اعضای حلقه‌ها درفضای مجازی و غیرمجازی بوده که مهترین راه‌کار رسیدن به این هدف تقویت مبداء و معاون در میان آنها است.

عضو شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: درگذر زمان و افق آتی فناوری‌های پیش رو باید بتوانیم خودمان را طوری بار بیاوریم که اگر قرار است سرباز ولی عصر باشیم در برابر این همه تکنولوژی‌ها دچار لغزش نشویم.

وی ادامه داد: رکن رکین تربیت خانواده است در این مساله سه مثال را توجه بفرمایید خانواده‌ای که خوب است، خانواده‌ای که علی الظاهرعلیه السلام نیست ولی به دنبال عاقبت به خیری فرزندش است و خانواده‌ای که معاند است در این جا ما باید پذیرای فرزندان هر سه خانواده باشیم و کمترین اثرگذاری را می‌توان در این جا مشاهده کرد که فرزند خانواده سوم معارض آنها شود؛ در اینجا ما باید برای قوه جهان بینانه یعنی اصلاح نگاه شخص تلاش کنیم.

جلیلی با بیان اینکه در حلقه صالحین باید آزمون‌های عملی داشته باشید که اشخاصی که مشکلات بیشتری دارند را به صورت ویژه روی آنها کار کرد، گفت: آفتی که ممکن است در کار شما باشد این است که  در برابر حضور افراد در حلقه‌ها حکم و امتیازاتی در نظر گرفته باشید و این حضور برای برخی به خاطر این امتیازات باشد.

وی تعقیب و شبکه سازی اعضای حلقه را امری ضروری دانست و گفت: اگر شخصی از گروه به دانشگاهی انتقال یافت و یا منزلش تغییر یافت شما باید بتوانید آن را به شبکه وصل کنید.

عضو شورای عالی فضای مجازی کشور درباره متربیان گفت: برخی موارد مانند قرآن خواندن را باید بین متربی‌ها نهادینه کرد همچنین نماز جماعت را همیشه بپا داشته باشید زیرا معنا ندارد که در منزل کنار مسجد جلسه بگذارند ولی در نماز جماعت شرکت نکنند.

وی ادامه داد: اگر این مسائل جزئی را نهادینه کنیم بدون شک  اثر سوء فضای مجازی کم تر خواهد شد و شخص به جای  اینکه مغلوب  شود می‌جنگد تا پیروزی را کسب کند.

جلیلی با بیان اینکه هرچه افراد موثرتر در این مسیر جذب و روی آنها سرمایه گذاری کنیم موفقیت بیشتری حاصل می‌شود، گفت: در فضای مجازی ملاحضاتی وجود دارد مثلا ما نمی‌توانیم نوجوان را وارد شبکه مجازی اینستاگرام کنیم و از وی بخواهیم که مطلب تولید کند زیرا این کار سبب می‌شود که او وارد لجن زار شود بنابراین باید درمحیطی پاستوریزه به آنها پیشنهاد تولید محتوا بدهیم.

انتهای پیام/ش