به گزارش گروه اقتصادی سایت خبری اکوپویا غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به جلسه ریاست و مدیران بنیاد مستضعفان با اعضای فراکسیون اشتغال مجلس اظهار کرد: بنیاد مستضعفان مولود انقلاب است و سنگ بنای آن با فرمان امام خمینی (ره) نهاده شد که به عنوان نهادی انقلابی با شخصیت حقوقی مستقل با اتکاء به درآمد شرکت‌های تحت پوشش، فعالیت محرومیت زدایی را به انجام می‌رساند، هدف از تشکیل بنیاد کمک به ارتقاء سطح زندگی مادی، معنوی و فرهنگی مستضعفین و محرومین است.

وی یادآور شد: تیر ماه سال 93 با آغاز دوره جدید مدیریت بنیاد جهت‌گیری‌های شش‌گانه مبنای اقدام و عمل قرار گرفته است و هدف این جهت‌گیری‌ها استفاده حداکثری از سود بنیاد برای انجام خدمات اجتماعی و فرهنگی است.

ویبا بیان اینکه ازمهمترین جهت‌گیری‌های بنیاد آبادانی و پیشرفت منطقه‌ای مناطق محروم به عنوان یک الگوی اساسی در جغرافیای فقر است، گفت: براین اساس قلعه گنج اولین منطقه بود که از سال 94 در این طرح قرار گرفته است و اجرای طرح در قلعه گنج منجر به کاهش چشمگیر بیکاری و آسیب‌های اجتماعی شده، در 12 منطقه دیگر کشور هم طرح آبادانی و پیشرفت آغاز شده است.

وی بیان کرد: در راستای کمک به اقشار محروم تاکنون حدود 75 هزار ملک به صورت رایگان با مساحت حدود 185 میلیون مترمربع و ارزش 1400 میلیارد تومان به متصرفین واگذار شده است. شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد در مناقصات زیر 100 میلیارد تومان ورود نمی‌کنند.

سخنگوی فراکسیون اشتغال مجلس با بیان این که بنیاد از سال 84 تا امروز 6000 میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده است، اظهار کرد: از سه سال پیش تاکنون 2865 طرح مصوب شده تعداد 1552 طرح به بهره برداری رسیده که منجر به 10825 نفر اشتغالزایی شده است.

انتهای پیام/