به گزارش سایت خبری اکوپویا از اراک، محمد اسلامی ظهر امروز در نشست با انبوه‌سازان در اراک  با اشاره به این که باید فرصت‌ها را صرف اقدامات اثربخش کرد اظهار داشت: سه نکته مهم در آرمان‌سازان مشاهده کردم، نخست این که انبوه‌سازان و سازندگان اراکی  با مشارکت هم و تشکیل کنسرسیومی،ر یکی شده و این شرکت آرمان‌ساز را تاسیس کردند.

وی افزود: این مهم خود یعنی همیت استانی و اقدام ماندگار، یکی از اثربخش‌های آن این است که یک تشکل به صورت یک‌پارچه ایجاد شده، نکته دوم تجمیع پلاک‌ها و بافت‌های فرسوده است که خود به خود سبب محقق شدن یکی از نکاتی که در بازآفرینی مدنظر قرار دارد انجام شده ست.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: نکته سوم انجام شدن بومی‌سازی است، واحدهایی جدیدی متناسب با تمدن شهری در نقطه مناسب شهری که دارای چهره و منظره خوبی است ایجاد می‌شود، این روند می‌تواند تا انتهای فاز در نظر گرفته شده ادامه پیدا کند  که موافق ادامه آن هم هستم.

اسلامی ادامه داد: هدف بازآفرینی هزینه کردن برای  بافت‌های فرسوده موجود و ناکارآمد نیست، زیرا اثربخشی اجتماعی ندارد، چیزی که برای ما هدف اصلی است ارتقا سطح کیفی زندگی مردم، متناسب‌سازی فضاها و معابر براساس نیازهای جامعه است، این مهم خود سبب شده مسیر‌های پرزحمت بدون پله در معابر و ساختمان‌هایی ناپایداری که با  کوچکترین بلایای طبیعی می‌توانست آسیب سنگینی به مردم بزند با ساختمان‌های استاندارد جایگزین شود.

وی اضافه کرد: امیدواریم که همه مشخصات فنی و ضوابط و معیارها در آن رعایت شده باشد، این مهم خود همان هدف،حرف و وعده رئیس جمهور  بوده که ان‌شاالله ادامه پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: استاندار مرکزی رئیس ستاد بازآفرینی استان بوده که این مهم را بنده به وی تفیض کرده و اختیار خود را هم به او واگذار کردم، این مهم را 17 ربیع‌الاول به وی ابلاغ کردیم.

وی عنوان کرد: سقفی که از لحاظ مسکن به استاندار مرکزی  ابلاغ شده سقفی است که اگر  جایی بیشتر جذب داشتند می‌توانند از آن استفاده کنند.

اسلامی خاطرنشان کرد: نکته مهم این است که منابعی که تخصیص داده شده و اعتبار تصویب شده مقام معظم رهبری، در راستای کنترل آسیب‌های اجتماعی و بازآفرینی شهری است، این اعتبار آمده و نباید خرج موارد حاشیه‌ای کنیم، بلکه باید به سرمایه در گردش تبدیل کنیم تا با گردش آن بتوانیم چرحه حرکتی را فعال نگهداریم.

انتهای پیام/ن