به‌گزارش سایت خبری اکوپویا از اراک، محمد اسلامی صبح امروز در حاشیه افتتاح پروژه 528 واحدی مسکن اقشار کم‌درآمد در کوی کوثر اراک با اشاره به انتقاد مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در مورد نبود  فضای آموزشی در  کوی کوثر اظهار داشت: با بیان حرف منفی انگیزه را برای پیشرفت می‌گیرید که نباید این انگیزه با چنین حرف‌هایی گرفته شود، چراکه وقتی در نقطه‌ای پروژه‌ای احداث می‌شود باید امکانات جانبی و سرانه‌های مورد نیاز آن فراهم گردد.

وی افزود: بنابراین باید تلاش شود زیرا هرمجموعه وظیفه‌ای برعهده دارد که در استان نیز استاندار در راس نماینده عالی دولت در استان، مردم، خیران با تلاش خود زمینه حل مشکلات را فراهم می‌کنند.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: زندگی برهمین شکل ایجاد شده و مهم اتخاذ تصمیم درست است بعنی باید نقشه، طرح و برنامه داشت زیرا با خواندن آیه یاس کار درست نمی‌شود.

انتقاد مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی از نبود امکانات آموزشی در کوی کوثر اراک

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با انتقاد از کمبود و نبود امکانات آموزشی در کوی کوثر اراک اظهار داشت: این واحدها معمولا اگر چهار هزار دستگاه باشند، هیچ امکانی برای مدرسه این مکان در نظر گرفته نشده، مدیرکل بنیاد مسکن استان مرکزی می‌گوید در بحث ضوابط قانونی تکلیفی در ساخت مدرسه نداریم.

شهریار فولادوند افزود: در آموزش و پرورش هیچ منابعی نداریم که برای این مکان برای این هزار و 800 واحد مدرسه درست کنیم، مردم  از این مکان به سطح شهر رفته و این موضوع مشکل ایجاد می‌کند.  

به گزارش تسنیم، بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح سنجان اراک، پروژه 336 واحدی مسکن امید در کوی سجادیه اراک، بازدید از روند اجرایی آزادراه اراک- خرم آباد، محور خنداب- کمیجان، محور کمیجان- آهنگران، افتتاح 10 کیلومتر از بزرگراه اراک- فرمهین و تقاطع غیرهمسطح این محور، بازدید از بزرگراه اراک- خمین، محور خمین- محلات و محلات دلیجان، افتتاح 8.5 کیلومتر از باند دوم محور دلیجان- نراق از دیگر برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان مرکزی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ن