به گزارش اکوپویا ازشیراز، شهردار منطقه شش امروز در نشست خبری اظهارداشت: قرار بود 11 فست فود و کافی ‌شاب در مسیر پیاده راه سلامت اجرا شود که با توجه به عدم سنخیت آن با سلامت مردم از ایجا این فست‌فودی‌ها جلوگیری شد.

اصغر سروی افزود: پیاده‌راه سلامت یکی از مسیرهای شاخص کلان‌شهر شیراز است که مورد اقبال مردم قرار گرفته و در حال حاضر نیز برای تجهیز این مسیر برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در این مسیر 3.5 کیلومتری فضاهایی نیز برای دوچرخه‌سواری پیش‌بینی شده که به زودی عملیات اجرایی آغاز می‌شود، بیان کرد: همچنین ایجاد باغ سلامت در پیاده راه سلامت نیز در مساحتی به وسعت دو هکتار نیز در دست اقدام است.

شهردار منطقه شش شیراز همچنین به مشکلات موجود در منطقه شش اشاره کرد و گفت: حاشیه‌‌نشینی، حومه این منطقه از شهرداری شیراز را در شهرک‌های جوادیه، پردیس و دینکان تهدید می‌کند که باید برای آن چاره‌اندیشی شود.

سروی افزود: در شهرک جوادیه که پیش از این کنترل و نظارت آن توسط بخشداری و فرمانداری صورت می‌گرفته کارهای کنترلی به خوبی صورت نگرفته و تخلفات ساختمانی در آن اتفاق افتاده است.

وی به مهم‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته اشاره و بیان کرد:  با در جهت تحقق شعار انسان‌محوری شهرداری شیراز، 10 هزار متر پیاده‌رو را بهسازی کرده و  به منظور حفظ حریم رودخانه و عدم پیشروی آب دو رودخانه خشک و نهر اعظم در منطقه شش به طول سه کیلومتر دیوارگذاری را انجام دادیم.

سروی با بیان اینکه سیاست‌های کاری در منطقه 6 انجام پروژه‌های کوچک یا ناقص گذاشتن پروژه‌ها نیست بلکه انجام کامل چند پروژه تاثیرگذار است، بیان کرد: بازسازی پارک رهگذر، پیاده رو سازی معالی‌آباد و طرح رفع اختلاف سطح تقاطع‌ها از دیگر برنامه‌هایی است که دنبال می‌شود.

شهردار منطقه شش شیراز با اعتبارات عمرانی اشاره و با بیان اینکه از 16 میلیارد تومان بودجه عمرانی امسال 45 درصد آن را توانستیم جذب کنیم، گفت: شرایط اقتصادی سال آینده ممکن است سخت باشد و شهرداری را نیز تحت تأثیر قرار دهد، برای انجام پروژه‌ها لازم است تا مردم عوارض خود را پرداخت کنند.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد شهرفروشی بیان کرد: شهرفروشی و یا تراکم‌فروشی نداریم و تمام پروانه‌های ساختمانی و تجاری که صادر می‌شود براساس ضابطه طرح تفصیلی است.

به گزارش اکوپویا، مساحت شهرداری منطقه شش شیراز چهار هزار و 700 هکتار است که حدود یک‌هزار و600 هکتار آن حوزه استحفاظی باغ‌ها است، این منطقه به‌عنوان بالا شهر شیراز شناخته می‌شود اما مشکلات خاص خودش را دارد و باید بیش از پیش به برطرف کردن مشکلات موجود از جمله حاشیه‌نشینی توجه شود.

انتهای پیام/ش