به گزارش اکوپویا از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در آئین تجلیل از خانواده شهدای نیروی انتظامی و اجلاسیه سرداران و 574 شهید نیروی انتظامی استان کرمان با اشاره به اهمیت و جایگاه شهید و شهادت در اسلام اظهار داشت: بحث شهادت در فرهنگ دینی ما بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه تمامی ملت‌ها برای خود ارزش‌هایی دارند گفت: در آیات و روایات اسلامی ما هم از تقوا، دانش و جهاد به عنوان ملاک و ارزش انسان‌ها نام برده شده است.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه تقوا یعنی اینکه در همه صحنه‌ها خدا را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانیم افزود: در امت اسلامی کسانی که دانش بیشتر داشته باشند جایگاه رفیع‌تری دارند و البته به همان اندازه مسئولیت بیشتر و جایگاه ارزشمندتری دارند.

وی با بیان اینکه ایثار و شهادت از دیگر ملاک‌های برتری انسان‌ها در جامعه اسلامی است گفت: کسانی که برای حفاظت از امنیت و آرامش مردم و جامعه حتی از جان خود می‌گذرند با کسانی که در خانه نشسته و هیچ حرکتی انجام نمی‌دهند نزد خدا یکسان نیستند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه شهادت در فرهنگ مبین اسلامی بسیار با ارزش است یادآور شد: امت اسلامی، امتی پیشرو در ارزش‌های انسانی بوده و هست.

وی با اشاره به جانفشانی‌ها و از خودگذشتگی‌های نیروهای مسلح در استان کرمان گفت: ایثارگری حافظان امنیت بر کسی پوشیده نیست و استان ما به برکت خون شهدا از امنیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

انتهای پیام/ ت