به‌گزارش اکوپویا از اراک، بهروز اکرمی پیش از  ظهر امروز در همایش بزرگداشت روز جهانی مبارزه با کار کودکان با اشاره به لزوم توجه به مسائل کودکان کار اظهار داشت: در ایام روز جهانی مبارزه با کار اقتصادی کودکان هستیم، کار کردن بد نیست اما این‌که یک کودک نان‌آور خانواده باشد بد است‌.

وی افزود: کودکان باید به دنبال تحصیل، بازی کودکانه باشند، نه این‌که مسئولیت سنگین تامین معیشت خانواده را برعهده داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: نباید کودکان با کار اقتصادی، از دنیای کودکی خود فاصله بگیرند، با همکاری مسئولان، مردم و خانواده‌ها می‌توان از کار اقتصادی کودکان جلوگیری کرد و آنها را به کلاس درس فرستاد.

اکرمی بیان کرد: کار تامین معیشت و امور اقتصادی برعهده افراد بزرگسال است.

وی ادامه داد: امیدواریم شرایطی فراهم شود که کودکان کار برای رویای خود کار کنند.

معاون اجتماعی بهزیستی استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت رسیدگی به مسائل کودکان کار گفت: شعار امسال روز جهانی مبارزه با کار کودکان کار، کار کردن کودکان برای رویاهایشان نه برای تامین معیشت خانواده است.

اعظم علی‌مددی افزود: به دنبال تحقق شعار  امسال روز جهانی مبارزه با کار ِکودکان کار هستیم تا این کودکان به نشاط اجتماعی و سلامت مد نظر دست پیدا کنند.

وی تصریح کرد: به‌ دنبال ایجاد شرایطی هستیم تا شرایط تحصیل برای کودکان کار بازمانده  از تحصیل، ایجاد شود.

معاون اجتماعی بهزیستی استان مرکزی ادامه داد: سبب افتخار است که 3 کودک کار تحت حمایت مرکز آرامش کودکان آفتاب اراک برای استعدادیابی تیم ملی فوتسال پذیرفته شده‌اند.

انتهای پیام/ ع