به گزارش گروه بین‌الملل اکوپویا به نقل از روسیا الیوم، فعالان در شبکه‌ اجتماعی «توییتر» کلیپ ویدیویی از «موسی الستراوی» فعال بحرینی را منتشر کردند که او در اعتراض به حکم اعدام دو شهروند بحرینی در منامه، بر بالای بام سفارت کشورش در لندن رفته است.

فعالان بحرینی اعلام کردند، کارمندان این سفارتخانه الستراوی را پایین آوردند و او را با توسل به خشونت، به داخل یکی از ساختمان‌ها بردند؛ امری که باعث شد پلیس انگیس برای تامین سلامت جانی این فعال بحرینی، وارد سفارت شود.

ویدیوهایی که از این صحنه منتشر شده است، استقرار گسترده نیروهای پلیس مقابل ساختمان سفارت بحرین در لندن و لحظه ورود آنها برای خارج کردن این فعال را نشان می‌دهند.

با وجود اینکه سازمان ملل و گروه‌های بین‌المللی حامی حقوق بشر از بحرین خواسته بودند هر چه سریعتر روند اجرای حکم اعدام دو جوان این کشور را متوقف کند، مسؤولان این کشور امروز اعلام کردند که حکم اعدام سه شهروند از جمله «علی محمد العرب» (25 ساله) و «احمد عیسی الملالی» (24 ساله) اجرا شد.

رژیم آل خلیفه پس از زندانی کردن این دو فعال به اتهام مشارکت در قتل یک نیروی پلیس در سال 2017، تابعیت هر دو نفر آنها را سلب کرده بود اما تحت فشار مجامع بین‌المللی مجبور به عقب‌نشینی از اقدام خود شد.

بحرین از سال 2011 شاهد موج انقلاب مردم این کشور برای ایجاد اصلاحات سیاسی است که همواره با رفتار خشن رژیم آل‌خلیفه مواجه شده است.

انتهای پیام/