مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی سایت خبری اکوپویا در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود تصویب قانون اخذ مالیات بر خانه‌های خالی تاکنون اقدامی از سوی سازمان امور مالیاتی در این زمینه انجام نشده است، اظهار کرد: اخذ مالیات از خانه‌های خالی نیازمند وجود یک بانک اطلاعاتی است.

وی با بیان این‌که آمار دقیقی از میزان خانه‌های خالی در کشور نداریم، ادامه داد: باید اقداماتی برای تناسب عرضه و تقاضا در بخش مسکن انجام دهیم که یکی از این کارها دریافت مالیات به خصوص از مالکان خانه‌های خالی است.

وی با تاکید بر این‌که همچنین باید به افزایش تولید مسکن در کشور کمک کنیم، افزود: این دو مورد باید به طور جدی پیگیری شود تا علاوه انگیزه‌ تولیدکنندگان در بخش‌های مرتبط با مسکن از جمله صنعت افزایش یابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که این اقدام منجر به بهبود فضا کسب و کار و اشتغال کشور می‌شود،‌ تصریح کرد: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال “رونق تولید” نامگذاری شده است؛ بهترین کار در این راستا تسهیل گیری برای رونق بیشتر تولید است.

کیانپور با بیان این‌که باید موانع تولید را برداریم از بروکراسی‌های طولانی انتقاد کرد و گفت: دریافت یک مجوز معمولی بین 180 تا 270 روز زمان می‌برد؛ باید بتوانیم شفافیت را روی فضای ایتنترنی فراهم کنیم تا افراد از طریق مراجعه به یک پیشخوان ظرف 10 دقیقه ثبت سفارش انجام داده یا مجوزی را دریافت کنند.

انتهای پیام/