به گزارش خبرنگار اقتصادی اکوپویا، “استقلال و پرسپولیس باید هر چه سریعتر واگذار شوند”؛ دیگر برای همگان محرز است که هر زمان این خبر منتشر می‌شود، بدون شک یک سر قضیه مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان است که تا به امروز و این لحظه فقط بر واگذاری هر چه سریعتر این دو باشگاه تاکید کرده و در عمل فعلا اتفاقی نیفتاده است.

این بار هم سلطانی‌فر به تازگی و در دویست و دهمین جلسه شورای معاونان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه استقلال و پرسپولیس باید هر چه سریعتر واگذار شوند تاکید کرده است که دولت و مجلس هر دو مصمم به واگذاری سرخابی‌های پایتخت هستند.

وی همچنین با اشاره به شفافیت مالی و ساختاری قابل قبول دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای نهادهای رسمی و مالی ظرف سه سال گذشته گفت: واگذاری استقلال و پرسپولیس موضع جدی دولت و وزارتخانه است و این دو تیم امروز واگذار شوند بهتر از فردا خواهد بود و باید هر چه سریعتر خصوصی شوند.

سلطانی‌فر ادامه داد: هماهنگی خوبی با سازمان خصوصی سازی داریم و همه برای واگذاری این دو تیم همدل و هم نظر هستیم. ضمن این که مدیران عامل استقلال و پرسپولیس مرتبا گزارش‌ها و مستندات قانونی حقوقی و مالی مورد نظر سازمان خصوصی‌سازی را در اختیار آنها گذاشته‌اند و خوشبختانه در موضوع شفافیت اقدامات خوبی انجام شده است.

سلطانی‌فر همچنین با اشاره به این که دولت و مجلس هر دو مصمم به واگذاری دو تیم هستند، گفت: برای واگذاری سریعتر باید اصلاحاتی در مصوبه صورت گیرد و برای همین با کمیسیون ویژه اصل 44 مجلس در تعامل و مذاکره هستیم.

این گزارش می‌افزاید: وزیر ورزش و جوانان در حالی از هماهنگی خوب با سازمان خصوصی‌سازی در زمینه واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سخن می‌گوید و تاکید می‌کند که برای واگذاری این دو تیم با مقامات این سازمان همدل و هم نظر هستند که پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی چندی پیش در خصوص احتمال پذیرش دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فرابورس گفت: ارزیابی سازمان خصوصی سازی این است که شرایط پذیرش این دو باشگاه در فرابورس تا پایان شهریور فراهم نمی شود و تا پایان امسال نیز احتمالا این اتفاق نخواهد افتاد.

انتهای پیام/