به گزارش خبرنگار اجتماعی اکوپویا، عبدالرضا فولادوند در آئین اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی (ماد) اظهار کرد: نیروی انسانی هر جامعه مهمترین سرمایه محسوب می‌شود که باید از آسیب‌های اجتماعی  و رفتارهای پرخطر که آنها را تهدید می‌کنند، به دور باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به تعدد آسیب‌های اجتماعی باید به این موضوع اذعان کرد که عملکرد ما در حوزه کاهش آسیب‌ها عملکرد موفقی را در سیستم کشور نداشته‌ایم و متأسفانه در ایام گذشته مقابله با آسیب‌های اجتماعی و آسیب‌های پرخطر مورد توجه قرار نگرفته است.

فولادوند با اشاره به اعلام مسئولان مبنی بر اینکه هم اکنون 140 هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد، گفت: این آمار نگران کننده است و در واقع آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند در این حوزه ورود کند و یک عزم ملی می‌خواهد. از 140 هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل تعداد قابل توجهی از آنها اتباع خارجه هستند. براساس سرشماری صورت گرفته نیز 81 درصد از کودکان خیابانی اتباع بیگانه هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران به حمایت مقام معظم رهبری در ارتباط با معافیت اتباع بیگانه در پرداخت هزینه‌های تحصیلی اشاره کرد و گفت: تدبیر خود ایشان در سال 95 اقدام قابل قبولی است که در واقع در کشور عملیاتی شد.

فولادوند ادامه داد: موضوع خشونت یکی از مهمترین عوامل اجتماعی است که می‌تواند خطراتی را برای جامعه در پی داشته باشد و باید این موضوع توجه ویژه‌ای شود و در ارتباط با کاهش آن اقداماتی صورت بگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران  ادامه داد: برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌ها نمی‌تواند تاثیری را در کاهش آسیبهای اجتماعی داشته باشد و باید تلاش کنیم به صورت علمی و کارشناسانه با آسیب‌های اجتماعی برخورد کنیم.

انتهای پیام/