به گزارش اکوپویا از مازندران، سورنا ستاری امروز با استقبال استاندار مازندران وارد غرب استان شد. وی در این سفر طرح‌های فناورانه و پیشرفت فناوری مازندران را در شهرهای غرب مازندران بازدید و برخی را افتتاح کرده است.

فاز نخست طرح کلان ملی تولید ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان عاری از بیماری(SPF) امروز با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار مازندران بهره‌برداری و به تولید انبوه رسید.

با اجرای این طرح کلان ملی برای نخستین بار در کشور پایلوت نیمه صنعتی الگویی تکثیر و پرورش قزل آلای رنگین کمان به راه‌ افتاده است. در این پایلوت اصول زیست‌محیطی و ایمنی زیستی به طور کامل رعایت شده است.

ستاری همچنین از  مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر بازدید و با فعالان فناور مستقر در این مرکز به گفت‌وگو نشست. در مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر، بیش از  30 واحد فناور استقرار دارند 

مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر زیر مجموعه پارک علم و فناوری مازندران در بهمن 94 با اولویت جذب  80 درصدی واحدها و هسته‌های فناور در حوزه صنایع دریایی، منابع طبیعی و کشاورزی و 20 درصد در سایر حوزه‌ها شروع بکار کرده است.

در مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر، بیش از 30 واحد فناور استقرار دارند که در زمینه‌های نفت و گاز، محصولات پلیمری، دستگاه‌های بسته‌بندی  صنایع دستی، طراحی و ساخت یدک‌کش‌های کامپوزیتی صنعتی و کشاورزی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، شبیه‌سازها، تولید گاز از زباله‌های شهری و فاضلاب‌ها، طراحی و ساخت شناورها و خدمات فعالیت می‌کنند.

بازدید از خط تولید شرکت دانش‌بنیان بی‌بافت نواطب که پودر استخوان را برای استفاده در دندانپزشکی و پزشکی ترمیمی تولید می‌کند بخش دیگری از سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری به استان مازندران است.

انتهای پیام/ ت