به گزارش اکوپویا از مشهدمقدس، علی‌اکبر هاشمی‌جواهری ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی اظهار داشت: دومین همایش برند در ورزش با رویکرد رضوی 23 آبان ماه امسال در مشهد برگزار می‌شود؛ نخستین دوره این همایش در دانشگاه فردوسی برگزار و همایش دوم به میزبانی آستان قدس رضوی در موسسه تربیت‌بدنی این آستان مقدس برگزار می‌شود.

وی افزود: ورزش در آستان قدس رضوی همراه با اخلاق و فرهنگ است و اگر این مجموعه در عرصه ورود پیدا کرده هدفش رشد فرهنگ اسلامی و دینی با محوریت رضوی بوده که مبنا و ریشه‌ای انسانی و اعتقادی دارد.

مسئول برگزاری دومین همایش برند در ورزش با رویکرد ورزش رضوی با بیان اینکه رویکرد موسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی در زمان‌های قبل و بعد از برگزاری همایش باید متفاوت باشد، خاطرنشان کرد: اگر این وضعیت یکسان باشد هیچ فایده و اثری ندارد و ما نمی‌خواهیم به‌صرف برگزاری چند کلاس و جلسه و دیده شدن در رسانه‌ها دیده شویم، بلکه می‌خواهیم اثرپذیری را در مسیر مسائل فرهنگی و توسعه اخلاق و انسانیت به‌شکلی ملموس شاهد باشیم.

هاشمی‌جواهری تصریح کرد: برای اولین بار همکاری بسیارخوب دو مرکز اجرایی و عملیاتی ورزشی را شاهد هستیم و موسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی آماده هرنوع همکاری در این عرصه است.

وی تاکید کرد: ورزشگاه امام رضا(ع) مجهزترین استادیوم ورزشی کشور بوده و حتی امکانات این مجموعه از ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی بالاتر است و تنها نقطه برتر ورزشگاه آزادی به ورزشگاه امام رضا(ع) در بحث میزان ظرفیت تماشاگران است و به برکت امام هشتم(ع) تمامی بازی‌هایی که در این ورزشگاه برگزار شد در سلامت کامل بود و کوچکترین مورد تخریبی و حاشیه‌ای را نداشت.

مدیرعامل موسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی با اشاره به نقش بی‌بدیل اصحاب رسانه در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه‌ ورزش، گفت: باید ظرفیت‌های ناب رسانه‌ای در تمامی عرصه‌ها و حوزه‌های ورزشی و دیگر عرصه‌ها و حوزه‌ها استفاده شود؛ همچنین از بحث برند در ورزش هم نباید غافل شویم و معتقدم هرگاه که از ظرفیت رسانه‌ها به‌خوبی استفاده کنیم حداکثر بهره‌وری را خواهیم داشت.

هاشمی‌جواهری گفت: موضوعاتی همچون خادم‌یاری ورزشی، برندسازی وقف در حوزه ورزش، ترویج عرصه‌های ورزش رضوی همچون اخلاق در جامعه و معماری ورزش رضوی از جمله رویکردهای این همایش است.

وی افزود: در نخستین دوره این همایش بیش از 100 نفر شرکت‌کردند و برای دومین همایش رشد بیش از دو برابری این میزان را پیش‌بینی کرده‌ایم؛ برای این همایش 20 سخنران علمی، 6 کارگاه آموزشی و تخصصی و دیگر برنامه‌های جانبی پیش‌بینی شده و علاقه‌مندان جهت شرکت در این رویداد علمی و ورزشی می‌توانند از امروز تا اول آبان ماه به آدرس اینترنتی این همایش به نشانی: www.cbscan2.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/ ز