هومن گریوانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی سایت خبری اکوپویا با یادآوری این‌که حدود 1.5 سال قبل از یک ارگانی درباره فروش زمین در شبکه‌های ماهواره‌ای با شرکت عمران گلبهار تماس گرفته شد، اظهار کرد: با بررسی‌های به‌عمل آمده مشخص شد شبکه‌های ماهواره‌ای خارج کشور آگهی‌های مربوط به فروش زمین در شهر گلبهار را پخش می‌کنند.

وی با بیان این‌که بلافاصله با مراجع قضایی در این رابطه مکاتبه کردیم، تصریح کرد:‌ پس از بررسی‌های لازم به دستگاه‌ها نظارتی اعلام کردیم که زمین‌های 100 درصد خارج از محدوده شهر جدید گلبهار است.

وی ادامه داد:‌ یکی دیگر از مسائل مربوط به این آگهی‌ها مشاع بودن تمامی زمین‌هاست. این مشکل به اداره ثبت برمی‌گردد که برای زمین‌های مشاعی سند تک برگی صادر می‌کنند.

مدیرعامل شرکت عمران گلبهار با یادآوری این‌که زمین‌ آگهی‌های ماهواره‌ای مربوط به برخی روستاهاست که در  آینده معضلات بسیار زیادی را برای خریداران آن به همراه خواهد داشت، گفت: با توجه به کلاهبرداری برخی در شبکه‌های ماهواره‌ای در رسانه‌های استانی نسبت به این موضوع به مردم هشدار دادیم، ضمن این‌که با دادستانی و اداره اطلاعات نیز در این رابطه مکاتباتی انجام  دادیم.

گریوانی نصب بنر هشدار نسبت به خرید چنین زمین‌هایی را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در راستای اطلاع‌رسانی به مردم عنوان و اظهار کرد:‌ قیمت زمین هایی که در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می شود برای هر 250 متر 5 میلیون تومان است،‌این در حالی است که کمترین قیمت در محدوده شهر جدید گلبهار به ازای هر مترمریع یک تا 1.2 میلیون تومان است.

انتهای پیام/