حسن سلیمانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی اکوپویا با اشاره به مصوبه اخیر دولت مبنی بر حذف 4 صفر از پول ملی کشور، گفت: بنده معتقدم که در شرایط کنونی اقتصاد کشور، حذف 4 صفر از پول ملی، تأثیری در کنترل تورم و نیز بهبود وضع اقتصادی نخواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی اقتصادی، حذف 4 صفر از پول ملی اولویت اقتصاد کشور نیست، اظهار داشت: قطعا تثبیت قیمت ارز، به‌خصوص دلار نقش مؤثری در فرآیند کاهش قیمت کالاهای اساسی خواهد داشت و این امر می‌‌تواند در اولویت بهبود شرایط اقتصاد کشور قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یکی دیگر از اولویت‌ها اقتصاد امروز کشور، به جای حذف 4 صفر از پول ملی را، نظارت بر بازار و قیمت کالاهای اساسی دانست و تصریح کرد: مجموعه‌ای از کالاها برای رسیدن به ثبات قیمتی، نیازمند زمان است، اما در بخش دیگری از کالاهای اساسی، باید تصمیم فوری از سوی دولتمردان برای کاهش قیمت‌ها، همزمان با کاهش نرخ ارز اتخاذ شود.

سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: در برخی از اقلام چسبندگی در قیمت‌ها وجود دارد که با گذشت زمانو البته سیاست‌گذاری مناسب از سوی دولت، این قیمت‌ها نیز فارغ از نرخ ارز، تعدیل خواهد شد.

انتهای پیام/