به گزارش اکوپویا از بیرجند، سردار مجید شجاع صبح امروز در مراسم نمایش کشفیات اخیر موادمخدر خراسان جنوبی اظهار داشت: در مبارزه با موادمخدر از هیچ اقدامی کوتاهی نمی‎شود و در این زمینه تاکنون در استان اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی گفت: هفته گذشته 2 هزار و 156 کیلوگرم انواع موادمخدر طی 25 عملیات در استان کشف شده که در این رابطه 65 نفر قاچاقچی دستگیر و 23 دستگاه خودرو نیز توقیف شده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: محموله یک هزار و 375 کیلوگرمی مرفین مهمترین محموله‌ای بوده که هفته گذشته در یک دستگاه خودروی سنگین در استان کشف شده است.‌

شجاع تصریح کرد: باند مسلح قاچاقچیان موادمخدر که در سال‌های گذشته در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد فعالیت داشته در استان‌های خراسان جنوبی و یزد مورد هدف قرار گرفته و منهدم شده است.

وی ادامه داد: 14 نفر از رابطین اشرار و سه نفر از اشرار مسلح در این زمینه دستگیر شدند و 167 کیلوگرم شیشه در یزد و 127 کیلوگرم شیشه در طبس کشف شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف 16 تن موادمخدر در استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و خاطرنشان کرد: این میزان نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

شجاع اظهار داشت: در این مدت 482 دستگاه خودرو از قاچاقچیان توقیف شده و بیش از 30 باند قاچاق موادمخدر در استان مورد رهگیری و ضربه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه کشفیات شیشه نیز نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته است افزود: سال جاری 2 هزار نفر از قاچاقچیان خرده فروش و بزرگ در استان دستگیر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/ن