به گزارش اکوپویا از بیرجند، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی صبح امروز در بازدید از شعبه یک سازمان تامین اجتماعی استان و بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) (میلاد 2) بیرجند اظهار داشت: در این بازدید خدمات دهی در بخش‌های اداری تامین اجتماعی و بیمارستان میلاد بسیار خوب بوده و شلوغی وجود نداشت و این نشان از سیستم روان تامین اجتماعی است.

وی با بیان اینکه مرحوم دکتر نوربخش مساعدت زیادی در ساخت بیمارستان میلاد داشته است گفت: در دوران تحریم نیز در این بیمارستان سه شیفت فعالیت شده و آنچه در این بیمارستان شکل گرفته قابل قیاس با بیمارستان میلاد تهران نیست و به مراتب وضعیت درمانی و زیرساختی بیمارستان میلاد بیرجند از تهران بهتر است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: باید این بیمارستان همچنان از جهت درمانی و کادر تقویت و جامع‌تر شود هرچند تاکنون از نظر زیرساختی قدم‌های خوبی برداشته شده است.

عبادی با بیان اینکه سیستم الکترونیک در هر اداره‌ای سلامت کار را بالا می‌برد و سلیقه‌ها نقش زیادی در این سیستم ندارد تصریح کرد: دشمنان همواره ایجاد یاس و ناامیدی می‌کنند و جنگ روانی دشمن از جنگ اقتصادی مهم‌تر است و باید جنگ روانی جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی استان سال گذشته 500 میلیارد تومان از تعهدات و اقدامات مختلف را پرداخت کرده که این رقم بالایی است و بیشتر این مبلغ به اقشار در دهک‌های پایین جامعه می‌رسد و سبب رشد اقتصادی می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بازدید نیز ابراز رضایتمندی بیماران از خدمات ارائه شده در بیمارستان زیاد بوده و این ارزشمند است و هر چقدر اعتماد مردم را جلب کنیم خدمت به انقلاب و نظام کردیم.

عبادی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی باید الگویی برای دیگر ادارات شود اظهار داشت: متاسفانه سختگیری اداری در استان یکی از مشکلات است البته این به معنای سختگیری مدیرکل نیست بلکه از نظر فرهنگی فرهنگ محتاط و سختگیرانه وجود دارد و این در بدنه کارشناس پشت میز هم ظهور پیدا می‌کند.

وی افزود: این حالت سختگیری سیستم اداری در خراسان جنوبی بیش از هر استان دیگری است و مدیرانی که از استان‌های دیگر به این استان آمدند نیز به این موضوع گواهی می‌دهند که این سختگیری ریشه در فرهنگ دارد و سیستم‌های نظارتی نیز باید در این خصوص نظارت کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: کارمند باید بتواند تا جایی که امکان دارد قانون را طوری تفسیر کند که کار ارباب رجوع برطرف شود.

عبادی با بیان اینکه اصلاح سیستم اداری در استان نیاز به فرهنگ سازی دارد بیان کرد: اگر موضوعی که شدنی است اما کارمند آن اداره به ارباب رجوع «نه» گفت باید با این کارمند برخورد شود.

وی با بیان اینکه برخورد با افرادی که بی جهت به پاسخ مردم «نه» می‌گویند در دستور کار قرار گیرد عنوان کرد: در برخی از استان‌ها به سرمایه‌گذار برای سرمایه گذاری در 20 روز زمین را می‌دهند اما در خراسان جنوبی بعد از دو سال هنوز زمینی به سرمایه گذار برای سرمایه گذاری داده نمی‌شود! 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام سازمان تامین اجتماعی نسبت به بخشودگی جرائم کارفرمایان که توسط تحریم‌ها دچار آسیب شدند قابل تقدیر است و در شرایط تحریم باید مشکلات کارفرمایان و تولیدکنندگان توجه داشته باشیم و این موجب می‌شود انگیزه‌ای برای ایجاد اشتغال بیشتر شود و آسیب‌های اقتصادی آن‌ها کمتر باشد.

 

انتهای پیام/ن