به گزارش اکوپویا از بیرجند، فرزاد فیروزی صبح امروز در بازدید نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از شعبه یک سازمان تامین اجتماعی و بیمارستان میلاد بیرجند اظهار داشت: بخش درمان سازمان تامین اجتماعی در استان بعد از فراز و نشیب‌های چند سال اخیر در حال حاضر در وضعیت مطلوب و قابل توجهی قرار دارد.

وی گفت: خراسان جنوبی در سال‌های اخیر رتبه آخر کشور از لحاظ زیرساخت‌ها و تعداد تخت‌ها بوده اما امروز با فاصله استان اول کشور از لحاظ تعداد تخت‌ها و زیرساخت‌های تامین اجتماعی است.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی افزود: سال گذشته حدود 3 میلیون و 700 خدمت به بیمه شدگان استان ارائه شده که از این تعداد خدمت نیز حدود 2 میلیون خدمت مربوط به واحدهای وابسته به تامین اجتماعی بوده و یک میلیون و 700 خدمت به عنوان خرید خدمات انجام شده است.

فیروزی تصریح کرد: در کیفیت و کمیت خدمات سازمان تامین اجتماعی استان رشد چشمگیری داشته و بیش از 50 درصد خدمات درمانی ارائه شده در استان رایگان است.

وی با بیان اینکه اقدامات تامین اجتماعی به جامعه کمک کرده تا چالش‌های اقتصادی را بهتر تحمل کنند ادامه داد: ساخت یک کلینیک درمانی مجهز در قاین در دستور کار قرار دارد.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: پروژه فاز نخست طرح توسعه بیمارستان میلاد بیرجند در مجاورت این بیمارستان شامل فضاهای اقماری و سالن همایش احداث خواهد شد که تاکنون نیز مبلغ 5 میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته است.

فیروزی اظهار داشت: کاهش گرفتاری‌های درمانی مردم و افزایش تاب آوری هم‌استانی‌های تحت پوشش یکی از اهداف سازمان تامین اجتماعی است و این رسالت در استان‌های محروم سنگین‌تر است.

وی با بیان اینکه بیمارستان میلاد بیرجند یکی از بهترین مراکز درمانی شرق کشور است که در اختیار بیمه شدگان قرار دارد گفت: بیمارستان میلاد بیرجند سال گذشته به حدود 10 هزار نفر بیمار بستری شده خدمات ارائه کرده و بیمارستان شهید دکتر رحیمی نیز مکمل بیمارستان میلاد به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی افزود: سازمان تامین اجتماعی سازمان غیر دولتی است و باید وزارت بهداشت نیز در زمینه تامین نیروهای متخصص در سازمان تامین اجتماعی کمک کند.

انتهای پیام/ح