به گزارش اکوپویا از گرگان، سعید مازندرانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: اعتبار 50 میلیارد ریالی برای اجرای طرح کارورزی به استان اختصاص پیدا کرد که در قالب این طرح به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی داراک مدرک کارشناسی ماهانه 5 میلیون ریال، دارندگان مدرک کارشناسی ارشد 6 میلیون ریال و فارغ‌التحصیلان مقطع دکتر 7 میلیون ریال پرداخت می‌شود.

وی افزود: اگر پس از سه ماه کارفرما از عملکرد کارورز رضایت داشته باشد و برای ادامه همکاری تفاهم کنند، دولت تا 2 سال حق بیمه آنها را پرداخت می‌کند. فارغ التحصیلان دانشگاهی حداکثر تا 35 سال می‌توانند در سامانه کارا ثبت نام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به سهمیه 792 نفری استان برای جذب کارورز گفت: از ابتدای امسال تا کنون 110 نفر به عنوان کارورز در بنگاه‌های اقتصادی استان جذب شدند که از این نظر گلستان رتبه پنجم کشور را دارد.

مازندرانی یادآور شد: سال گذشته 417 نفر در قالب طرح کارورزی در بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی استان مشغول به کار شدند. تا کنون بیش از سه هزار و 500 نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و یک‌هزار و 600 واحد پذیرنده در این طرح ثبت نام کردند.

انتهای پیام/ ز