به گزارش گروه دفاعی اکوپویا به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، نشست هماهنگی ساخت و تأمین 100 هزار واحد مسکونی با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی، نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح، معاونین هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و وزارت دفاع، مدیران عامل بنیادهای تعاون نیروهای مسلح و معاونین هر دو وزارتخانه در ستاد وزارت دفاع برگزار شد.

در ابتدای این جلسه گزارشی از فعالیت‌های به‌اجرادرآمده از زمان انعقاد تفاهم‌نامه ساخت و تأمین 100 هزار مسکن بین وزارت دفاع و راه و شهرسازی توسط معاونین هر دو وزارتخانه ارائه شد.

در ادامه امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با قدردانی از اهتمام مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی نسبت به امر مسکن در کشور و نیروهای مسلح اظهار داشت: در تلاش هستیم با به‌کارگیری مناسب همه ظرفیت‌های نیروهای مسلح  و کشور ظرف مدت 3 سال پروژه تأمین 100 هزار واحد مسکونی را با مشارکت وزارت راه و شهرسازی به نتیجه برسانیم.

وی در ادامه گفت: از آنجایی که کارکنان نیروهای مسلح نقش محوری و اساسی در تأمین امنیت ملی و امنیت اجتماعی دارند لذا تأمین و ساخت مسکن برای این قشر از اهمیت بسزایی برخوردار است.

امیر سرتیپ حاتمی با بررسی فعالیت‌های انجام‌شده در هر دو وزارتخانه در خصوص تأمین مسکن تأکید کرد: در ساخت مسکن باید با گذر از روش‌های سنتی و با استفاده از ظرفیت‌های گوناگون مالی، مشارکت بخش خصوصی و بهره‌گیری از زمین‌های نیروهای مسلح، ساخت و تأمین مسکن مورد نیاز نیروهای مسلح را به‌شیوه صنعتی جلو ببریم.

وزیر دفاع در ادامه با تأکید بر برنامه‌ریزی اصولی ساخت محله، سرمایه گذاری در “صندوق یکم” به‌عنوان بخشی از منبع تأمین مالی، سرمایه گذاری برای خرید 47 هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور، مشارکت در ساخت و تأمین مسکن در 21 استان، احصاء زمین‌های نیروهای مسلح و اقدام برای تغییر کاربری و دریافت منابع مالی از بانک‌ها را از شورای راهبری وزارت دفاع مطالبه کرد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در ادامه این جلسه تعامل وزارتخانه‌های دفاع و راه و شهرسازی را مصداقی از یکپارچگی اراده و تصمیم جدی برای تأمین مسکن در کشور عنوان کرد و گفت: پروژه‌های مسکونی نیروهای مسلح که تأمین کنندگان امنیت، عزت و بازدارندگی در کشور هستند بایستی کاملاً پیشتاز و الگو باشند.

وی با ابراز اینکه امروز در وزارت راه و شهرسازی موضوع زمین‌فروشی به‌طور کامل منتفی است گفت: در تلاش هستیم از طریق مشارکت با سازمان‌ها و تعاونی‌ها در حوزه تأمین و ساخت واحدهای مسکونی با حذف رانت و…  دغدغه تأمین مسکن عمومی را با جدیت پیگیری و کاهش دهیم.

وی در خصوص اینکه نیروهای مسلح تمام تلاش خود را در تأمین زمین‌های آماده ساخت در سراسر کشور به‌کار بندند گفت: این زمین‌ها باید در نقاطی باشد که کمترین هزینه آماده‌سازی اعم از انشعابات گاز و برق و… را داشته باشد.

گفتنی است تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت دفاع و پشتیبانی و نیروهای مسلح و وزارت راه و شهرسازی با موضوع ساخت و تأمین 100 هزار واحد مسکونی برای کارکنان و بازنشسگان نیروهای مسلح در تیرماه امسال به امضاء رسید.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع این تفاهم‌نامه را در راستای اجرای منویات فرماندهی معظم کل قوا و نیز سیاست‌های حمایتی دولت و همچنین اهمیت موضوع مسکن در اقتصاد خانواده و رونق تولید و اشتغال عنوان کرده بود.

این تفاهم‌نامه تمامی کارکنان و بازنشسگان نیروهای مسلح و سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های وابسته به نیروهای مسلح را شامل خواهد شد.

انتهای پیام/+